hope

HOPE

Koralový útes je v ohrození. Ak sa nič nezmení, tento dôležitý ekosystém môže navždy zmiznúť. Ale stále je tu nádej. Spustili sme najväčší svetový program obnovy koralových útesov s cieľom zachovať a obnoviť krásu našich oceánov.

Nádej pre koralové útesy

Koralové útesy sú dažďové pralesy našich morí, zdroj potravy a domov pre morské živočíchy. Preto ich musíme chrániť. Sheba® spustila najväčší svetový program obnovy koralových útesov, HOPE GROWS™! Zistite viac o programe a o tom, ako môžete pomôcť.

sustainability 1

Jednoducho neodolateľná

Mačky majú svoje spôsoby, ako od nás dostať to, čo chcú. Snažíme sa predstierať, že to máme pod kontrolou, ale všetci vieme, že skutočný šéf domácnosti chodí po štyroch, nie po dvoch. Keď príde na to, aby dostali to, čo chcú, majú nás omotaných okolo labky. Takže keď mačky chcú Sheba®, nedokážeme im odolať.

UDRŽATEĽNÝ RYBOLOV: OCHRANA ZDROJOV PRE BUDÚCE GENERÁCIE

Prioritou spoločnosti Sheba® je ponúkať našim mačacím priateľom chutné a čestné jedlo, a to prostredníctvom zodpovedného získavania najlepších surovín a nášho výrobného procesu. Veríme, že skutočne dobré jedlo nevzniká len profesionálnou prípravou, ale aj z vybraných surovín, ktoré sú získavané šetrne. Aby sme sa posunuli k našim cieľom udržateľného rozvoja, uzavreli sme partnerstvo s Marine Stewardship Council, medzinárodnou neziskovou organizáciou, ktorá uznáva a odmeňuje úsilie o ochranu oceánov a morských živočíchov. Keď na produktoch Sheba® uvidíte označenie MSC blue fish, môžete si byť istí, že všetky ryby v ňom pochádzajú z udržateľných zdrojov.

UDRŽATEĽNÉ RYBY NA SHEBA® JEDÁLNIČKU

V súčasnosti má 83 %* receptov Sheba®, ktoré obsahujú ryby, modrú značku MSC. A toto je len prvý krok: SHEBA® sa zaviazala k 100 % rýb z udržateľných zdrojov. To znamená vynikajúce, udržateľné krmivo pre mačky, z ktorého môžete mať dobrý pocit vy a dokonca aj váš najnáročnejší mačací spoločník.

pac msc

ČO JE UDRŽATEĽNÝ RYBOLOV?

Keď na produkte uvidíte označenie MSC blue fish, môžete si byť istí, že je:

Z certifikovaného trvalo udržateľného zdroja – Každý rybolov s certifikáciou MSC bol nezávisle posúdený z hľadiska jeho špecifických vplyvov na populácie voľne žijúcich rýb a ekosystémy, ktorých sú súčasťou.

S ním starostlivo zaobchádzené - V celom dodávateľskom reťazci, od oceánu až po tanier, sú ryby a morské plody certifikované MSC oddelené od necertifikovaných. Sú jasne označené, takže ich možno vysledovať až k certifikovanému trvalo udržateľnému rybolovu.

Dôveryhodný – Pravidelné testovanie DNA ukázalo, že produkty označené MSC sú správne označené. Môžete sa teda spoľahnúť, že ryba je taká, ako hovorí jej obal alebo jedálniček.

Preverený – už viac ako 20 rokov spolupracuje MSC s vedcami, rybármi, výrobcami morských plodov a značkami na vývoji ich noriem a podpore udržateľného rybolovu. MSC je uznaná Organizáciou Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo a Globálnou iniciatívou pre udržateľné morské plody.